Literatura dla dorosłych

Ogrodnik Szoguna – Thomas Petersin

Recenzja książki Ogrodnik Szoguna

Ogrodnik Szoguna
Thomas Petersin

Seksualność jest bardzo ważnym elementem ludzkiego życia. Może nas dowartościować, zaspokoić emocjonalnie i dać poczucie bezpieczeństwa, jednak w naszej kulturze nadal wywołuje ona skrajne reakcje. Z reguły preferujemy miłość waniliową, zaś pozostałe ,,grzeszne” praktyki np. BDSM w dalszym ciągu są tematem tabu. Thomas Petersin autor książki Ogrodnik szoguna nie boi się szczerze i otwarcie pisać o sadystyczno- masochistycznych upodobaniach seksualnych, osób preferujących związek Pan-Uległa. Chcąc zrozumieć ten dziwny, seksualny układ, sięgnęłam po książkę Ogrodnik szoguna. Czy jej lektura w przeciwieństwie do osławionego Greya…  E.L. James rzeczywiście pozwoliła mi zrozumieć temat dominacji?

Zacznijmy od początku. Peter Abel jest dyrektorem firmy budowlanej i wybitnym specjalistą od budowy i rozruchu ciągów produkcyjnych w przemyśle drzewnym. Mężczyzna do szaleństwa zakochany był w  Daisy, która niestety odeszła od niego, gdy dowiedziała się o jego bezpłodności. Od tego czasu mężczyzna traktuje kobiety zupełnie inaczej. Zawiera z nimi dobrowolny układ polegający na pełnej uległości partnerki. Peter spotyka się z Kaylinn, którą za obopólną zgodą tresuje na posłuszną Uległą. Niestety pewnego dnia, w wyniku nieprzewidzianych okoliczności mężczyzna musi wyjechać na inny kontynent, aby objąć stanowisko dyrektora w firmie Keyaki. W zaistniałej sytuacji zwraca wolność swojej kobiecie. W Birobidżanie Abel poznał jedną z pracownic, nowo zatrudnioną księgową Oksanę Szlinową, którą jest oczarowany. Czy Oksana,  delikatna, nieco niepewna siebie kobieta zgodzi się kontynuować bliską znajomość z dominującym kreatorem kobiet? O tym będziecie musieli przekonać się sami.

Muszę przyznać, że trudno mi było zrozumieć mechanizm BDSM , jak można na własne życzenie dać się upodlić? Jak kogoś może podniecać taki paradoks, w którym partner krępuje swojej partnerce nadgarstki, chwyta za gardło, ciągnie za włosy, bije po pośladkach aż do krwi i bierze we władanie na wszelkie możliwe sposoby. Dopiero powyższa lektura dała mi upragnione objawienie, dzięki czemu z całkiem innej perspektywy spojrzałam na relacje Pan-Uległa.

To dla twojego dobra. Kara ma wielką moc; przywraca zaburzoną równowagę. Oczyszcza psychikę. Odbudowuje radość i dobre mniemanie o sobie.

Zadziwiły mnie reguły i zasady panujące w układzie Pan-Uległa. Są niezwykle szokujące, a jednocześnie bardzo głębokie zwłaszcza na sferze psychicznej i emocjonalnej. Powszechną opinią na temat związków BDSM jest pogląd, że każda Uległa to masochistka, a Domin to sadysta. Nie jest to prawdą, ponieważ obie strony czerpią z tego przyjemność, Pan ze sprawiania bólu, a Uległa z jego przyjmowania. Generalnie wszystko zależy od osób uczestniczących „w zabawie”. Rola Pana niesie ze sobą odpowiedzialność, bo Pan, jest nie tylko Panem, jest przede wszystkim Przewodnikiem, Opiekunem, jest Ręką, która karmi, nagradza, dba, prowadzi, szkoli ale i karci. Uległa natomiast cieszy się z każdej poświęconej jej chwili, nie analizuje, nie rozważa, nie ocenia zachowania Opiekuna, nie pyta o powody, wierzy i ufa, jest szczęśliwa, gdy Pan jest przy niej. Ten przedziwny moim zdaniem związek, lub raczej układ opiera się również na porozumieniu, obie strony muszą bezgranicznie ufać sobie nawzajem, nie ma tu miejsca na kłamstwo, oszustwo, pozory, gry, wymaga on ogromnej empatii i współodczuwania, zmysłu obserwacji bowiem, każda  akcja wywołuje reakcję

Po lekturze tej książki zrozumiałam, że ludzi będących w układach P-U, nie należy etykietować jako wybrakowanych pod względem emocjonalnym oraz, że są oni zdolni do darzenia innych miłością oddaniem i pasją.

Komu mogę polecić tę książkę? Myślę, że każdy, kto ma duży dystans do siebie i seksu może przeczytać książkę Ogrodnik szoguna, bowiem jest to odważna literatura erotyczna ukazująca prawdziwe relacje Pana i Uległej. Pozwala lepiej zrozumieć ludzki umysł, który z własnej woli przekazuje władzę nad sobą i swoim ciałem dominującemu partnerowi. Jeżeli jesteś gotowy poznać prawdziwe oblicze ciemnej strony pożądania? Zapraszam do lektury.

Informacje o książce:
Tytuł: Ogrodnik Szoguna
Tytuł oryginału: Ogrodnik Szoguna
Autor: Thomas Petersin
ISBN: 9788377228463
Wydawca: Novae Res
Rok: 2013

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać