Odkrycie sukuba - Richelle Mead - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Fantastyka

Odkrycie sukuba – Richelle Mead

Odkrycie sukuba - Richelle Mead

Odkrycie sukuba
Richelle Mead

Tadam, oto i ostatnia część przygód mojego ulubionego sukuba – Georginy Kincaid. Wielki finał, no może bez przesady, ja bym to nazwała interesujące zakończenie serii.

Seth zostawił swoją przyszłą i niedoszłą żonę Maddie po tym jak bohatersko uratował Georginę z jej sennego koszmaru, niestety Maddie dowiedziała się o miłości jaką mężczyzna żywi do jej przyjaciółki (oraz o kilku zdradach), i tym samym zarówno panna Kincaid jak i Seth stracili większość znajomych, ale co tam, są razem i starają się być nad wyraz szczęśliwi, o ile to możliwe z kobietą, która musi sypiać z mężczyznami, aby utrzymać się przy życiu, jak to mają w zwyczaju sukuby. Para stara się jak może, jednak poza ich plecami, coś się święci, że tak to ujmę. Niespodziewanie przełożeni zaczynają interesować się Georginą i wysyłają ją do Las Vegas, gdzie bez trudu ma podane wszystko na talerzu. Wymarzona praca, przyjemna atmosfera, Las Vegas to w końcu miasto grzechu, więc gdzie jak nie tam szukać kolejnych mężczyzn na jedną noc? Ale co z Sethem? Nudnawym, introwertycznym pisarzem, który teraz dodatkowo nie dosypia po nocach gdyż rodzina jego brata potrzebuje jego stałej pomocy. To wszystko wygląda jakby ktoś próbował rozdzielić parę, ale po co?

Czy miłość Georginy i Setha to ta na całe życie? Czy może jeszcze dalej? Gdzie rozpoczyna się prawda, a gdzie trwa demoniczna intryga? I wreszcie ile tak naprawdę jest podpisanych paktów?

Jak już wspominałam w recenzji Cienie sukuba, poprzednia część jest wprowadzeniem do finału, który odkrywa się przed nami w tej części. Taki „wielki” to ten finał nie jest, ale na pewno ma w sobie coś intrygującego, co porwie bardzo szybko każdego Czytelnika. Z resztą wszystkie części przygód Georginy czyta się w mgnieniu oka.

W tej części naprawdę dużo się dzieje, okazuje się że bohaterowie których mieliśmy za postacie w miarę pozytywne, wcale takie nie są. Powraca kilka wątków, które miały swój początek w pierwszych częściach, jak również przeszłość Georginy jest przewrócona do góry nogami. Sama bohaterka stara się wszystko poskładać do kupy i gdyby nie pomoc bliskich przyjaciół, recenzowałabym pewnie dwudziesta część opowieści o sukubie.

Już od piątej części zrobiło się naprawdę poważnie, teraz zaś akcja ciągle trzyma w napięciu. Powoli przestajemy przejmować się perypetiami miłosnymi Gorgi i Setha, a zaczynamy martwić się o ich życie.

Nie zmieniam zdania co do książki, wspaniale zajmuje niewiele naszego czasu. Polecam gorąco.

Informacje o książce:

Tytuł:  Odkrycie sukuba
Tytuł oryginału: Succubus Revealed
Autor: Richelle Mead
ISBN: 9788324141562
Wydawca: Amber
Rok: 2012

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl
Skip to content