Niewidzialny - Karin Slaughter - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Recenzje książek

Niewidzialny – Karin Slaughter

Recenzja książki Niewidzialny - Karin Slaughter

Niewidzialny
Karin Slaughter

Niewidzialny” Karin Slaughter jest to siódma część z cyklu książek o Willu Trencie, co prawda nie miałam styczności z wcześniejszymi, jednak nie zraziło mnie to, aby sięgnąć po właśnie tę. Muszę przyznać, że był to jeden z moich lepszych wyborów. Książka bardzo mnie wciągnęła. Akcja powieści zaczyna się bardzo wyraziście, jest to ciekawy zabieg, gdyż wciąga czytelnika od pierwszego rozdziału, pierwszej strony. Mimo że później następuje delikatne spowolnienie, nie przeszkadza to w całościowym odbiorze. Autorka wie, że dobrze czytelnika na początku zainteresować, zdobyć jego uwagę, a następnie opowiedzieć całą historię ze szczegółami od początku.

Karin Slaughter jest jedną z najbardziej znanych autorów światowego kryminału i thrillera. Napisała łącznie trzynaście świetnie sprzedających się i lubianych powieści. Jej książki ukazują się na całym świecie w milionach egzemplarzy.

Tajemniczy agent Will Trent, skrywający swoją przeszłość jest związany z piękną panią doktor Sarą Linton. Kobieta sprawia, że mężczyzna zaczyna się przed nią otwierać, jednak nie mówi jej wszystkiego. Sara nie zna mrocznej tajemnicy dzieciństwa agenta. Widzi tylko blizny na jego ciele i domyśla się, że nie było mu łatwo. Także koleje zadanie specjalne Trenta jest tajemnicą. Pracuje pod przykrywką w szpitalu, dzięki temu zbliża się do osób, które mogą mu pomóc w schwytaniu szefa narkotykowego gangu – Wielkiego Białasa. Will całym sobą oddaje się sprawie i robi wszystko, aby jak najszybciej ująć przestępcę i bezpiecznie wrócić do Sary. Przypadkiem wikła się też w tajemniczą sprawę napadu na małżeństwo policjantów: Lenę Adams i Jareda Longa, pasierba Linton, który zostaje bardzo ciężko ranny. Wydarzenia zaczynają się komplikować. Sara obwinia policjantkę o stan Jareda, uważa, że napad to jej wina, skutek śledztwa, które prowadzi. Adams znana jest ze swojej odwagi i niepatrzenia na konsekwencje działań. Zawsze ryzykuje życiem, nie tylko swoim, ale też partnerów. Obecnie, wraz ze swoją grupą dochodzeniową, rozpracowują dealera, gwałciciela i mordercę – Sida Wallera. Wszyscy uważają, że późniejszy zamach jest zemstą bandytów na policjantce. A jak wiadomo, śmierć najbliższej osoby boli najbardziej.

Tutaj zatrzymam się na opowiadaniu wątków, gdyż opisanie wszystkiego mogłaby zdradzić za dużo fabuły. Powiem tylko, że autorka świetnie opisuje intrygi, a książka, zawiera mnóstwo spektakularnych zwrotów akcji. Całość napisana jest w bardzo dobrym stylu, przystępnym dla czytelnika. Wplecione retrospekcje pozwalają poznać motywy, a także odpowiadają na pytania, które pojawiają się w głowie czytelnika podczas lektury. Autorka pozwala najpierw odbiorcy samemu pogłówkować, a w odpowiednim czasie dostarcza nam niezbędnych informacji, aby ujednolicić tok myślenia czytelnika i autora, a następnie wgłębić się razem w dalsze wydarzenia.

Karin Slaughter świetnie wykreowała swoich bohaterów, zarówno tych pierwszo- jak i drugoplanowych. W powieści mamy przekrój najróżniejszych postaci, nie tylko dobrych i złych, ale też zbłądzonych, tajemniczych, mściwych i zwyczajnych. Ci ostatni wydają się najciekawsi, gdyż w decydującym, kulminacyjnym momencie okazują się najbardziej pomocni. Tutaj dobrym przykładem jest Sara – niby zwyczajna, zakochana pani doktor po przejściach, a potrafi dotrzeć do zamkniętego w sobie ze strachu chłopca, skłonić go do mówienia, dzięki czemu przyczynia się w znaczący sposób do przyspieszenia śledztwa.

Książka trzyma w napięciu do samego końca, a zakończenie okazuje się zaskakujące. Myślę, że powinni po nią sięgnąć fani łamigłówek, trudnych śledztw, osoby odporne na drastyczne opisy zbrodni. Autorka w bardzo realistyczny i niekiedy krwawy sposób opisuje sceny walk. Bardzo łatwo wszystko sobie wizualizować, ale trochę ciężej później usunąć powstałe obrazy z głowy. Fani szwedzkiej pisarki Camilla Läckberg powinni śmiało sięgnąć po tę pozycję.

Jak wspomniałam wcześniej, jest to siódmy tom opowieści o agencie Willu Trencie, absolutnie nie odczułam braku znajomości wcześniejszych sześciu, jednak z chęcią się z nimi zapoznam w wolnej chwili. Główny bohater jest fascynującą postacią i podejrzewam, że wcześniejsze jego perypetie były bardzo ciekawe. Chciałabym się też dowiedzieć więcej na temat wątków pobocznych, życia osobistego bohaterów, którzy wydają się interesujący.

Informacje o książce:
Tytuł: Niewidzialny
Tytuł oryginału: Unseen
Autor: Karin Slaughter
ISBN: 9788328702691
Wydawca: Muza
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content