Literatura kobieca

Nie dla Ciebie – Beata Worobiec

Recenzja książki Nie dla Ciebie - Beata Worobiec

Nie dla Ciebie
Beata Worobiec

„Nie potrafiłem zdecydować, z którą jest mi lepiej. W teorii, kiedy facetowi zaczyna za bardzo zależeć na dwóch kobietach i nie może się zdecydować, powinien odciąć się od obu i poszukać kogoś innego, bo to znaczy, że ani jedna, ani druga nie spełnia wszystkich wymagań. Niestety w praktyce nie wyobrażałem sobie takiego rozwiązania. Chciałem mieć obie, ale wiedziałem, że jeśli pociągnę to dłużej, mogę stracić wszystko. Zresztą należała im się szczerość. Coraz częściej zaczynało mnie boleć to, jak je traktuję.”

Powieść Beaty Worobiec „Nie dla Ciebie” opowiada historię Dawida, Sonii i Dominiki. Główny bohater jest pracownikiem dużej korporacji. Oprócz tego jest typem mężczyzny, który uwielbia podrywać kobiety. Jest w relacji (nie wiem, czy można to nazwać związkiem) z dwiema całkiem różnymi kobietami Sonią i Dominiką. Pierwsza piękna, ułożona, odpowiedzialna, może trochę przez to wszystko nudna i przewidywalna, ale ewidentnie idealna kandydatka na żonę i perfekcyjną panią domu. Druga to istny żywioł, szalona, spontaniczna, pełna zagadek i magnetycznego przyciągania, hipnotyzująca, wręcz uzależniająca. Dawid kocha je obie i nie potrafi się zdecydować, z którą chce spędzić życie. Kobiety tak bardzo różne i jednocześnie tak bardzo przyciągające. W międzyczasie podrywa inne dziewczyny na portalach randkowych, w autobusie i przy każdej nadarzającej się okazji, aby upewnić się, że jego urok nadal działa i nie wyszedł z wprawy. Możemy powiedzieć, że cały czas potrzebuje potwierdzenia, jakim jest wspaniałym mężczyzną i że żadna kobieta nie jest w stanie mu się oprzeć.

Po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia. Nie wiem do końca czy mi się podobała, czy nie. Na pewno wzbudziła ogromne emocje. Z jednej strony książkę przeczytałam jednym tchem, nie mogłam się od niej oderwać, tylko nie wiem czy dlatego, że tak bardzo mi się podobała, czy chciałam jak najszybciej skończyć i odłożyć na półkę. Na pewno bardzo podobał mi się styl pisania Pani Worobiec, bardzo lekki przyjemy, wciągający. Dużo ciekawych dialogów. Bardzo wyraziste i różnorodne postacie kobiet, kontrastujące ze sobą. Natomiast sam główny bohater bardzo mnie irytuje. Nie do końca rozumiem, co autorka chce nam pokazać kreując Dawida. Nie wiem, czy mam mu współczuć, że jest w takiej wielkiej rozterce życiowej, nie może się zdecydować, z którą kobietą chce żyć? No dobrze, jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że można zakochać się w dwóch osobach, ale po co w takim razie podrywa rzesze innych dziewcząt? U mnie współczucia na pewno nie wzbudza. Sam jest winien sytuacji, w jakiej się znalazł. Powieść jest dla mnie stadium rozterek mężczyzny, który nie wie czego chce od życia i stara się wzbudzić litość czytelnika.

Jak zapewne już się zorientowaliście, główny bohater nie wzbudził mojej sympatii, wręcz go nie lubię. Natomiast całość, ma w sobie coś z książek, które jednak lubię. Jest w niej dużo scen humorystycznych, erotycznych, a nawet kilka złotych rad jak zachowywać się w związku, czy w fazie poznawania kogoś, aby wzbudzić i utrzymać zainteresowanie płci przeciwnej. Nie ze wszystkimi przemyśleniami Pani Worobiec się zgadzam, ale warto zajrzeć do książki, aby zobaczyć co kryje się w głowach niektórych mężczyzn. Myślę, że żadna z nas nie chciałaby spotkać na swojej drodze Dawida podrywacza, który by nas tylko wykorzystał i rzucił. Autorka świetnie wczuła się w skórę bohatera. Narracja książki prowadzona jest w pierwszej osobie, co pokazuje duże wczucie się w temat i stadium psychologiczne mężczyzny. Czasami aż ciężko mi było uwierzyć, że to kobieta napisała tę powieść. Ja widać tajniki męskiej głowy nie są tak ogromną tajemnicą i zagadką. W „Nie dla Ciebie” zostały odkryte i podane nam na tacy, abyśmy uważały na takich typów.

Do lektury tej książki serdecznie zachęcam kobiety, które mają jeden czy dwa wolne wieczory na relaks oraz ochotę na coś niezobowiązującego, lekkiego i łatwego do zagłębienia się.

Informacje o książce:
Tytuł: Nie dla Ciebie
Tytuł oryginału: Nie dla Ciebie
Autor: Beata Worobiec
ISBN: 9788380831087
Wydawca: Novae Res
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać