Horror i groza

Namiętność sukuba – recenzja książki

Okładka polskiej wersji książki Namiętność sukuba autorstwa Richelle Mead

Namiętność sukuba
Richelle Mead

Uwodzicielko piękna? Jasne, czemu nie. Budząca pożądanie? Świetnie! Demon? Nad tym bym się zastanowiła, ale Georgina Kincaid nie ma wyboru jest sukubem odkąd sprzedała swoją duszę. Choć ma umiejętności zmiany postaci, oraz jest nieśmiertelna to jej głównym zadaniem jest uwodzenie mężczyzn i zabieranie im energii życiowej.

Takie właśnie pomysły ma Richelle Mead autorka kolejnej części przygód o demonicznym i jednocześnie bardzo nieszczęśliwym sukubie Georginy Kincaid. Pisarka jest znana ze swoich paranormalnych romansów, ba! Należy nawet do czołówki. Jej bohaterowie zawsze kierują się uczuciami bez względu na to jak bardzo mroczną i demoniczną mają dusze. Książki są lekkie, przyjemne i pełne humoru. Podboje sukuba, czyli czwarta część przygód Georginy jest napisana dokładnie w tym samym tonie.

Związek z Sethem nie trwał długo. Ukochany, choć wciąż zapatrzony w Georginę nie mógł znieść życia intymnego na odległość i choć Georgie zachowuje się całkowicie jak na człowieka przystało to nie czarujmy się, ale człowiekiem nie jest. Seth znalazł szczęście w ramionach Maddie, siostrze najlepszego przyjaciela Georginy. Całe szczęście depresja u głównej bohaterki niczym nie przypomina depresji, którą przeżywała Bella w książce „Księżyc w nowiu. Georgie jest nieznośna, kłóci się ze wszystkimi, a popłakuje tylko w samotności. Bez większego zastanawiania się wpadła w nowy związek z Dantem, którego poznajemy w poprzedniej części. Niestety wybryki Georgie sprawiają, że jej przełożeni mają dość jej podłego humoru i pod groźbą kary przenoszą ją do Vancouver, gdzie działa bardzo dziwna satanistyczna grupa, ale to jeszcze nic. Prawdziwe problemy zaczynają się, gdy znika przełożony Georginy, a wraz z nim znikają wszystkie piekielne zdolności sukuba. Georgina formalnie nie jest już nieśmiertelna… jednym słowem jest w „zawieszeniu”. Strach przed śmiercią paraliżuje kobietę, a wtedy z pomocą przychodzi Seth… ciekawe, co może się stać jak Seth dowie się, że George razem z nieśmiertelnością straciła umiejętność wysysania energii życiowej przez seks? Czy miłość do niej okaże się silniejsza niż wierność Maddie?

Doprawdy ta książka jak i poprzednie części jest naprawdę niezła. Georgina jest niesamowicie ironiczno- sarkastyczno- zabawną osobą, dialogi są ciekawe i pełne humoru, a w dodatku akcja zaczyna nabierać tempa i w takim tonie utrzymuje się aż do końca serii. Oczywiście jak w każdej książce o przygodach Georginy, także i w tej nie brak scen łóżkowych, nierozwiązanych wątków pobocznych, przystojnych facetów i mnóstwa tajemnic, które coraz bardziej zacieśniają się wokół paktu, jaki zawarła główna bohaterka z piekłem. Więcej nic nie powiem, sprawdźcie sami!

 

Informacje o książce
Tytuł Namiętność sukuba
Tytuł oryginału Succubus Heat
Autor Richelle Mead
ISBN 9788324137572
Wydawca Amber
Rok wydania 2009

 

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać