Magia kąsa - Ilona Andrews - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Fantastyka

Magia kąsa – Ilona Andrews

Magia kąsaIlona Andrews

Magia kąsa
Ilona Andrews

Kate i Jego Futrzasta Wysokość, czyli piękna i bestia w nowej wersji. Seria o Kate Daniels to istny wulkan akcji, magii i dobrego humoru. Ale może zacznę od początku…

Kiedy ginie je mentor i przyjaciel, Greg Feldman, Kate jest zmuszona wrócić i zamieszkać w Atlancie. Zajmuje jego miejsce w Zako­nie Ryce­rzy Miło­sier­nej Pomocy, który ma na celu strzec ludzi przed negatywnym działaniem magii. Kierowana rządzą zemsty na mordercy ostatniego członka rodziny, zaczyna własne dochodzenie,. Decyzja o przyjeździe do Atlanty i zamieszkaniu tam, prowadzi do ciągu wydarzeń… I nie wszystkie są szczęśliwe.

Wśród zmiennokształtnych, wampirów podobnych do Golluma z „Władcy Pierścieni”, Kate jest zmuszona nauczyć się odróżnić przyjaciela od wroga. Czy Curran, Władca Bestii Atlanty, będzie dobry czy zły? A Gha­te­sk, nawigator wampirów? Same pytania, a Kate wrzucona na nowy teren wszędzie stara się szukać wskazówek.

Każdą stronę książki przepełnia magia. Nie chodzi tu tylko o stworzenia nią przepełnione i dzięki niej żyjące. Są też istoty w których żyłach kryje się magia, tak jak u Kate. Nikomu nie wyjawia swojej tożsamości. Bo kto chwaliłby się ojcem, którego wszyscy uważają za legendę? W tej książce jest magia przeciw słowu, które ma taką samą (jeśli nie większą) moc.

Tą książkę czyta się z przyjemnością. Jednym, długim tchem. Kiedy przełamie się barierę pierwszych kilkunastu stron, nie można się oderwać. Błyskotliwe opisy, sarkastyczne dialogi między Kate i Curranem, chemia w powietrzu… Całość, chodź niezbyt miła z pozoru dla oka (morderstwa, krwiopijcy i niebezpieczni zmiennokształtni), dzięki odpowiedniemu „opakowaniu”, jakim jest charakter Kate, staje się mniej brutalna.

Jest to jedna z książek, po której długi czas mam kaca książkowego. Ta historia wciągnęła mnie całkowicie i jestem pewna, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z tą bohaterką. Umiejętnie wpleciony wątek uczuciowy Kate i Currana sprawia, że człowiek zastanawia się, czy najpierw rzucą się sobie do gardeł czy do łóżka. I całość pozostawia niedosyt.

Naprawdę polecam. A ja? Biorę się za kolejny tom – Magia parzy.

Informacje o książce

Tytuł:  Magia kąsa
Tytuł oryginału: Magic Bites
Autor:  Ilona Andrews
ISBN:  9788375741865
Wydawca:  Fabryka Słów
Rok: 2010

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content