Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia - Abi Smith - Recenzje książek z każdej półki
Poradniki

Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia – Abi Smith

Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia - Abi Smith

Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia
Abi Smith

Myślę, że wiele osób jest ciekawych świata, lubi poznawać nowe kultury, obyczaje. Niestety możliwość podróżowania jest ostatnio mocno ograniczona, dlatego w takim trudnym czasie warto sięgnąć po literaturę, która oderwie nas od ponurej rzeczywistości i pozwoli oczami wyobraźni przenieść się w odległe zakątki świata. Ja zapraszam Was dzisiaj do poznania wraz ze mną kultury koreańskiej! W spotkaniu tym będzie nam towarzyszył „Korean lifestyle book”, czyli mówiąc prościej przewodnik po koreańskim stylu życia, który powie nam, jak wprowadzić elementy K — culture do naszego domu.

Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia - Abi Smith

Książką składa się z sześciu rozdziałów, w których to, po kolei poznajemy tajniki koreańskiego życia. Moim ulubiony jest oczywiście rozdział pierwszy „wszystko zaczyna się od skóry”. Znajdziemy tutaj mnóstwo wskazówek mówiących, jakie produkty stosować i jak je nakładać na naszą skórę, aby uzyskać efekt glass skin. Znajdziemy tutaj również wiele porad dotyczących urody, zaczniemy od wskazówek, jak wykonać makijaż inspirowany koreańskimi trendami, jakimi lakierami malować paznokcie a skończymy na poradach jakie maseczki, sera do twarzy używać, aby nasza skóra była jeszcze piękniejsza. Nie wiem, czy wiecie, ale właśnie w Korei Południowej narodziła się filozofia pięknej skóry, z której chętnie korzystają ludzie z całego świata. Dodatkowo tamtejszy przemysł kosmetyczny jest światowym liderem w innowacyjnej pielęgnacji.

Wiecie, co jest najważniejsze wg K-beauty?

„K-beauty znane jest przede wszystkim z dziesięciu kroków codziennej pielęgnacji. Jest to rytuał, który łatwo dostosować do porannego i wieczornego grafiku, a każdy krok i każdy produkt odgrywa ważną rolę w dbaniu o to, by Twoja skóra była gładka, zdrowa i świetlista. Piękno cery nie wymaga żadnych cudów — cała magia polega na konsekwentnym wykonywaniu zalecanych kroków oraz wieloetapowym nawilżaniu i odżywianiu skóry”

Jeśli chcecie dowiedzieć się, o jakich dokładnie krokach pisze autorka, koniecznie zajrzyjcie do poradnika, zdradzę Wam tylko, że 3 z nich są kluczowe, więc jeśli nie damy rady wykonywać wszystkich, wystarczy skupić się na tym, co najważniejsze.

Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia - Abi Smith

Rozdział drugi – „koreańska moda” mówi o tym, jak naśladować styl, klimat oraz nastrój koreańskiej sceny modowej. Warto wiedzieć, że moda w tym kraju jest eklektyczna i kreatywna a koreański styl wyróżnia się na tle innych. Tamtejsi projektanci podkreślają, że najważniejsza jest pewność siebie, gdyż nie będziemy w stanie nosić ekstrawaganckich ubrań lub będą one dziwnie na nas wyglądały, jeśli nie będziemy się czuli w nich komfortowo.

Kolejna część mówi o „K-pop”, czyli o nieustannie zmieniającym się nurcie muzycznym. Jest on jednak na tyle specyficzny, że łączy w jedno wiele gwiazd, utworów, nie boi się mieszać ich ze sobą, lubi eksperymentować. Każdy z nas na pewno pamięta utwór „Gangnam style”, w którym to mężczyzna w ciemnych okularach przeciwsłonecznych porusza się w serii szybkich, specyficznych, dobrze skoordynowanych ruchów.

Rozdział czwarty „Koreańskie seriale” mówi o tym, co należy oglądać, czego warto unikać oraz jak uczynić hity filmowe częścią własnego życia. Jako ciekawostkę warto tutaj napisać, że Kingdom był pierwszym koreańskim serialem, który pojawił się na platformie Netflix (bez wcześniejszej emisji w telewizji), a jego popularność utorowała drogę dla kolejnych oryginalnych produkcji tworzonych z myślą o Netflixie.

Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia - Abi Smith

Kolejna część dotyczy jedzenia. Dowiadujemy się tutaj, że podejście do piękna zaczyna się od tego, co jesz. Chodzi tutaj o to, że to, czym karmisz swoje ciało, ma bezpośredni wpływ, na to, jak wyglądasz, zarówno na ciało, skórę, jak i paznokcie, a nawet nastrój. Takim największym koreańskim super food jest znane również w Polsce Kimchi, pikantne danie z kapusty.
Ostatni rozdział dotyczy prostoty i minimalizmu, czyli krótko o tym, na co trzeba zwracać uwagę podczas urządzania wnętrza.

Poradnik uważam ogólnie za bardzo ciekawych, dowiedziałam się z niego wiele na o koreańskiej kulturze i stylu życia, teraz wystarczy sięgnąć po przewodnik po miastach, zabytkach, miejscach, które warto odwiedzić i spokojnie mogę kupować bilety i ruszać w podróż.

Informacje o książce:
Tytuł: Korean Lifestyle Book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia
Tytuł oryginału: Korean Lifestyle Book: How to Bring K-Culture into your Everyday Life, Home and Style
Autor: Abi Smith
ISBN: 9788380537712
Wydawca: Burda Media
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content