Literatura dla dorosłych

Intryga – Agnieszka Krzon

Intryga - Agnieszka Krzon

Intryga
Agnieszka Krzon

„Byłam pewna, że coś do mnie czuje, i dobrze wiedziałam, że sprawiłam mu ogromny ból tym wyznaniem, ale musiałam wreszcie zacząć myśleć o sobie. Zawsze martwiłam się i patrzyłam na dobro moich partnerów, aby przypadkiem ich nie zranić. I dokąd mnie to zaprowadziło? Byłam oszukiwana, zdradzana, wykorzystywana, a mimo to wierzyłam w każdy kolejny związek i żyłam nadzieją. Pora wreszcie zacisnąć zęby i się obudzić, a co najważniejsze, skupić na sobie! Serce mi pękało na widok jego rozczarowania i choć to okrutnie bolało, nie mogłam postąpić inaczej. Marcus próbował mnie zmienić, złamać i podporządkować sobie, a ja nie mogłam pozwolić kolejnemu mężczyźnie decydować za mnie o moim życiu”

Intryga” Agnieszki Krzon jest dla mnie książką zagadką. Przede wszystkim dlatego, że nie do końca wiem, co powinnam o niej myśleć. Nie wiem jakie uczucia we mnie wywołuje i nawet trudno byłoby mi odpowiedzieć na pytanie, czy mi się podoba. Z jednej strony tak, bo była całkiem przyjemna w odbiorze. Ale z drugiej mam wrażenie, że to kolejny odgrzewany kotlet, jeśli chodzi o książki erotyczne na naszym polskim rynku.

Książka serwuje nam opowieść o silnej, niezależnej kobiecie, która chce zawalczyć o sobie. A jej mężczyzna to nieugięty, nieznoszący sprzeciwu gangster. Brzmi znajomo, prawda? Mam wrażenie, że takie schematy są powielane. Moim dużym błędem było sięgnięcie po tę pozycję nie zdając sobie sprawy, że to druga część. Niestety nie było mi dane przeczytać pierwszej, więc momentami miałam braki w niektórych wydarzeniach. Jednak nie było to na tyle uciążliwe, żeby nie móc przeczytać tej kontynuacji. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć opis z okładki, który doskonale opisuje co znajduje się wewnątrz.

„Po wyczerpującej walce Kaja zdobywa upragniony tytuł mistrzyni Polski w boksie. Wkrótce rozpocznie się nowy etap w jej życiu: wyjazd do Grecji i pełna wyzwań praca. Jednak na drodze do osiągnięcia pełni szczęścia stoi jej skomplikowana relacja z Marcusem, szefem greckiej mafii. Ciągnie ją do tego mężczyzny bardziej, niż chciałaby to przyznać. A to z kolei rodzi problemy, które zaważą na jej przyszłości… Gdy pozna mroczne sekrety ukochanego i zostanie wplątana w niebezpieczne gangsterskie środowisko, będzie musiała podjąć decyzję, czy wciąż chce trwać u boku Marcusa. Jeszcze nie wie, że jeden nierozważny krok może doprowadzić do tragedii. I nie wiem, że w jej otoczeniu są osoby, którym zdecydowanie nie powinna ufać”.

Ten krótki, choć rzetelny opis już pozwala na ocenę czy tego typu historie się nie powielają. I chociaż przyznam, że książkę przeczytałam za jednym razem, bo mimo wszystko jest wciągająca, to mam wrażenie, że tego typu historie już zdarzyło mi się czytać. Wiem, że jest popyt na takie romanse, jednak czasem warto wpleść coś nowego, oryginalnego, by książka zyskała jeszcze lepszy odbiór. Nie uważam, że „Intryga” jest złą historią. Bo zdecydowanie nie jest. To dobry umilacz czasu, szczególnie jeśli ktoś lubi erotyki. Bo scen seksu nie brakuje. I to nie opisu w kilku zdaniach, a na kilku stronach. Autorka poważnie podeszła do napisania erotyku. Cech takiej literatury mamy tutaj aż nadto.

Dużym plusem jest kreacja bohaterów. Każdy jest stworzony od podstaw ze swoimi cechami i charakterystycznymi zachowaniami. Każdy się wyróżnia. Główni bohaterowie są jak tykające bomby, ale dla takiego rodzaju literatury to bardzo dobrze. Dzięki temu dużo się dzieje, książka przepełniona jest emocjami i namiętnościami. Momentami jest bardzo intymna, a innym razem bardzo „wybuchowa”. Czytelnik z pewnością doceni to, że historia wciąga i buduje napięcie.

Mimo moich ambiwalentnych odczuć książkę polecam. Ale nie popełnijcie tego samego błędu i przeczytajcie najpierw „Event” – pierwszą część tego cyklu. Z pewnością wasz odbiór będzie dużo łatwiejszy. Jeśli lubicie pikantne historie, ociekające seksem to ta pozycja jest godna polecenia. Myślę, że Agnieszka Krzon znajdzie wielu zwolenników swojej literatury. I szczerze tego jej życzę.

Informacje o książce:
Tytuł: Intryga
Tytuł oryginału: Intryga
Autor: Agnieszka Krzon
ISBN: 9788382198416
Wydawca: Novae Res
Rok: 2022

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać