Hannah - Lucy Wild - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Literatura obyczajowa

Hannah – Lucy Wild

Hannah - Lucy Wild

Hannah
Lucy Wild

Jak myśleć o przyszłości gdy przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć?

Hannah” autorstwa Lucy Wild z pewnością przykuwa uwagę swoją oryginalną i interesującą okładką. Przyznam się szczerze, że to głównie ona zachęciła mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Nie za często sięgam po książki obyczajowe, choć muszę przyznać, że po przeczytaniu nie do końca zgadzam się z zaliczeniem jej akurat to tego gatunku. Bardziej zaliczyłabym ją do romansu, a nawet pokusiłabym się o nazwanie jej erotykiem. Może nie w stu procentach, ale w jakiejś swojej części przejawia cechy książki erotycznej, bardziej zachowawczej, ale jednak. „Hannah” to zdecydowana świeżynka na rynku wydawniczym. Premierę miała niecały miesiąc temu. Może nie jest za bardzo rozpromowana, jednak uważam, że godna uwagi.

O samej autorce niewiele jest informacji. Najwięcej można dowiedzieć się z podziękowań, które znajdują się na końcu książki. Przede wszystkim to, że jest to debiut autorki. Samo napisanie powieści zajęło kilka lat. W takim razie dlaczego powstała ta książka? Najłatwiej będzie odnieść się do słów samej autorki:

„Pewnego dnia pojawiła się w mojej głowie dziewczyna, nazwałam ją Hannah. Jej losy krok po kroku, krystalizowały się w moich myślach. Zaczęło się to rozwijać tak, że nie miałam wyboru, musiałam napisać książkę.”

Główna aktorka to tytułowa Hannah. Dziewczyna pochodząca z Warszawy, po bardzo traumatycznych przeżyciach postanawia wyjechać do Nowego Jorku, na studia. Chce zacząć od nowa, daleko od domu, gdzie będzie mogła zakopać swoją przeszłość. Jednak pewne rzeczy zaczynają wychodzić na wierzch. Dodatkowo pojawia się na horyzoncie chłopak – Will Logan, który jest gwiazdą uczelni. Tak naprawdę powiela się tutaj standardowy schemat cichej myszki i badboy’a – wiecznego imprezowicza i podrywacza, który podobnie jak główna bohaterka ma za sobą trudną przeszłość. Właśnie ten wątek romantyczny jest główną osią w tej powieści. Dlatego też uważam, że jest to przede wszystkim romans. Akcja dotyczy relacji tej dwójki. Momentami akcja dzieje się bardzo szybko. Intensywność czasami jest przytłaczająca, niektóre wątki mogłyby dziać się wolniej. Nie umniejsza to jednak samej książce, ponieważ mimo to jest bardzo wciągająca. Dlatego na te niuanse można przymknąć oko. Minusem dla mnie jest wiele wątków pobocznych, które nie do końca zostały rozbudowane. Postacie są bardzo charakterystyczne i chciałoby się poczytać więcej o nonszalanckiej babci czy o najlepszym przyjacielu bohaterki. Trochę zostały potraktowane po macoszemu. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to debiut autorki, uważam, że książka mimo to jest bardzo udana – zdecydowanie końcówka książki. Powieść poza ciekawą i wciągającą robi się dodatkowo intrygująca. Pojawiają się odważne sceny i elementy kryminału. Naprawdę można czytać z zapartym tchem i wyczekiwać co będzie dalej. Mam ogromną nadzieję, że powstanie kolejna część, bo zostawiać czytelnika z takim zakończeniem to zbrodnia.

Nie ma w tej książce wiele nowego. Czegoś czego na rynku wydawniczym by nie było. Nie jest to jednak, moim zdaniem, minus. Mimo to powieść ma pewien powiew świeżości. Można oderwać się od codziennych rzeczy i zatopić w lekturze. I to tak, że te prawie 450 stron można przeczytać jednym tchem. Ja osobiście przeczytałam ją w dwa wieczory. Bardzo kojarzy mi się z serią „After” Anny Todd. Z tą różnicą, że ta druga jest w stu procentach erotykiem. Ale poza tym sam motyw jest bardzo podobny – piątkowa uczennica wyjeżdża na studia, poznaje tam gwiazdę uczelni, wiecznego podrywacza i imprezowicza. Oczywiście zakochują się w sobie. To bardzo ciekawa pozycja na nudny, jesienny wieczór. Bardzo dobrze czyta się w przerwie pomiędzy książkami o całkowicie innej tematyce. Wprowadza moment odprężenia. Ale bez elementu nudy.

Cieszę się, że ta książka wpadła w moje ręce. Czas spędzony na czytaniu był interesujący i odprężający. Polecam ją każdemu, kto choć trochę lubi powieści z motywem miłosnym. Polecam ją każdemu, kto lubi książki z motywem trudnej przeszłości. Także polecam ją osobom, które czytając inne gatunki chce się oderwać i przeczytać coś innego. Tak naprawdę polecam ją każdemu. Nie pożałujecie spędzonego czasu przy tej pozycji.

Informacje o książce:
Tytuł: Hannah
Tytuł oryginału: Hannah
Autor: Lucy Wild
ISBN: 9788382191684
Wydawca: Novae Res
Rok: 2021

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content