Poradniki

Fotografowanie z drona. Praktyczny przewodnik – Ivo Marloh

Recenzja książki Fotografowanie z drona. Praktyczny przewodnik - Ivo Marloh

Fotografowanie z drona. Praktyczny przewodnik
Ivo Marloh

Drony nie stanowią już nowinki technicznej, ale są już niemal standardowym elementem jeżeli chodzi o uwiecznianie pięknych, niedostępnych widoków czy pamiątkowych ujęć podczas rozmaitych okazji. Na rynku dostępna jest masa amatorskich i profesjonalnych urządzeń, które coraz bardziej zaczynają się mieścić w kieszeni przeciętnego Kowalskiego. Czemu więc nie spróbować fotografii z całkiem innego punktu widzenia? Książka Ivo Marloha dostarcza nam podstawowych informacji na temat dronów, nazewnictwa i dobrych nawyków jak rozpocząć tę przygodę.

Fotografowanie z drona. Praktyczny przewodnik - Ivo Marloh

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że książka kierowana jest do laików i osób które mają bardzo małe, jeżeli nie zerowe doświadczenie z dronami. Nie znajdziemy tutaj zaawansowanych technik, skomplikowanych montaży czy w pełni profesjonalnych rozwiązań, aczkolwiek książka naznacza pewien kierunek w tę stronę. Osoby, które sporadycznie korzystały z amatorskich wersji dronów znajdą informację na temat bardziej zaawansowanego sprzętu i zapewne pogłębią metody obsługi urządzeń. Natomiast osoby, które nigdy jeszcze nie miały styczności z dronami, a zamierzają hobbystycznie się tym zająć, odnajdą wiele cennych informacji i bardzo gładko, dzięki wielu grafikom pomocniczym, przebrnął przez pierwsze tajniki fotografii „z lotu ptaka”.

Fotografowanie z drona. Praktyczny przewodnik - Ivo Marloh

Autor podzielił książkę na 11 rozdziałów, które w sposób spójny budują naszą wiedzę na temat użytkowania dronów. Zaczynając od podstaw, takich jak definicje, podzespoły, systemy optyczne czy dobre praktyki użytkowania, zapoznajemy się z dronami jeszcze „przed startem”. Następnie dochodzimy do sedna książki, czyli technik fotografii i filmowania. Dostajemy tutaj informacje na temat konfiguracji kamery, rodzajów ujęć i sprawdzonych metod przechwytywania obrazu w zależności od warunków. Nie zabraknie też informacji na temat obróbki danych, a także aspektów prawnych i etycznych dotyczących nagrywania. Wszystko wydane jest w bardzo estetycznej i przejrzystej formie – schematy wykonane są starannie, a grafiki objaśniające są intuicyjne.

Książkę można polecić wszystkim początkującym entuzjastom dronów, zwłaszcza planującym zakup tego typu sprzętu – znajdziemy tutaj mnóstwo aktualnych danych na temat nowych i najczęściej wybieranych modeli. Lektura na pewno pomoże w zorientowaniu się w terminologii oraz podstawowych technikach obsługi, a dalej ogranicza nas już tylko wyobraźnia… i zapas baterii.

Informacje o książce:
Tytuł: Fotografowanie z drona. Praktyczny przewodnik
Tytuł oryginału: Bez wytchnienia
Autor: Ivo Marloh
ISBN: 9788321350110
Wydawca: Arkady
Rok: 2017

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać