Inspiracje

Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana – David Sinden

Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana - David Sinden

Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana
David Sinden

Pewne jeszcze część osób szuka idealnego kalendarza, terminarza, czy innego notatnika, który posłuży mu jako przewodnik po Nowym Roku. Ja jako fanka organizacji czasu, życia i przestrzeni postanowiłam przetestować i obejrzeć kilka, zanim zdecyduję z którego (lub których) ostatecznie będę korzystała. Niedawno mieliście okazję zapoznać się z moją recenzją terminarza Reginy Brett „Rok pełen inspiracji”, który bardzo mi się spodobał i będę go używała jako notatnika do spraw prywatnych. Jego niewielki rozmiar sprawia, że zawsze mogę go mieć przy sobie.

Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana - David Sinden

Tym razem w moje ręce wpadł „Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana”, terminarz, który od pierwszej strony zachęca do życia życiem, jakiego pragniemy. A co dokładnie oferuje nam ten kalendarz:

„Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” to twój nieodłączny towarzysz. To dziennik, notes i organizer w jednym. To twój kalendarz i twój terapeuta. Dzięki „Bullet bookowi” uporządkujesz swoje życiowe cele i priorytety. Łatwiej Ci będzie uporać się z czekającymi cię zadaniami, zrealizować swoje dążenia i dokładnie zaplanować kolejne tygodnie i miesiące. Korzystaj z „Bullet booka”, żeby śledzić stan swoich finansów, zarządzać kontaktami i wyrobić w sobie nowe nawyki. Ta książka to zbiór metod i ćwiczeń, dzięki którym będziesz wieść spełnione życie. Nie musisz zaczynać w styczniu. Inaczej niż w wypadku zwykłego terminarza możesz zacząć dowolnego dnia w roku. Dlaczego nie od razu? Bądź pięknie zorganizowana i żyj życiem, jakiego pragniesz”.

Oceniając po wstępnie, możemy spodziewać się różnorodności w środku. Przyjrzyjmy się więc, co tam znajdziemy. Na początku terminarza autor radzi nam, abyśmy go odpowiednio spersonalizowali. W poszczególnych sekcjach należy wpisać nazwy miesięcy oraz rozkłady zajęć na najbliższy rok. Warto też wybrać lub stworzyć sobie znaczniki, które pomogą nam w ciągu roku oznaczać progres, jaki został przez nas osiągnięty podczas wykonywania poszczególnych zadań. Uważam to za bardzo pomocną i motywującą rzecz, gdyż nie tylko sprawi, że wszystko będzie uporządkowane, nasz mózg zwolni się z ciągłego pamiętania, na jakim etapie jest dana sprawa, ale także dostarczy nam satysfakcji, że dana czynność została zakończona i możemy ją śmiało wykreślić z listy rzeczy do realizacji. Następnie autor proponuje nam wykonanie zadań, które pomogą nam przemyśleć swoje życie i wskażą drogę do samorealizacji. Teraz przechodzimy już do stricte kalendarzowej części. Została ona podzielona na miesiące, co tak naprawdę nie do końca mi się podoba, gdyż wolę planować tygodniowo, niż miesięcznie, ale na pewno znajdą się osoby, którym taki rozkład przypadnie do gustu. Zaczynając każdy miesiąc mamy miejsce, aby wpisać swoje cele, projekty i zobowiązania, które chcemy zrealizować w tym czasie, a następnie używając znaczników, możemy określać poziom ich realizacji. Następnie mamy miesięczny szablon, w którym możemy wpisywać najważniejsze plany czy spotkania i tutaj dosłownie najważniejsze, gdyż pola na dany dzień są maleńkie i raczej nie uda się wcisnąć więcej niż, powiedzmy dwie informacje, tak aby przekaz pozostał w miarę czytelny. W dalszej części miesiąca mamy rejestr zadań, czyli miejsce, gdzie monitorujemy ich wykonywanie. Wydaje mi się, że jest to trochę powtórzenie czynności, które już wpisaliśmy na samym początku, ale może ktoś znajdzie inne zastosowanie tej kategorii. Dalej znajdziemy bardzo ciekawą sekcję, która jest inna dla każdego miesiąca, są to takie mini projekty, które mają nas zachęcić do podejmowania dodatkowych wyzwań, na przykład zrobienia ubraniowego detoksu, czy przypomnienia sobie najlepszych wspomnień.

Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana - David Sinden

Ogólnie patrząc na „Bullet book”, przyznaję, że jest on piękne wydany i ozdobiony, w chwili, gdy go otrzymałam, zaświeciły mi oczy ze szczęścia, byłam pod ogromnym wrażeniem i nie mogłam się doczekać, kiedy zajrzę do środka. Jednak, gdy już pierwsze emocje opadły i przyjrzałam się kalendarzowi w środku, okazało się, że nie do końca spełnia on moje oczekiwania. Jest to bardziej przewodnik, do zorganizowania sobie życia, takiego na wyższym, bardziej ambitnym, może nawet duchowym poziomie, niż takiego życia codziennego, gdzie trzeba wpisać niemal tysiąc rzeczy do zrobienia. Jeśli jednak panujecie stworzyć, nową, lepszą wersję samego siebie, ten kalendarz będzie niezastąpionym kompanem i towarzyszem.

Informacje o książce:
Tytuł: Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana
Tytuł oryginału: The Little Bullet Book: Be Gorgeously Organized
Autor: David Sinden
ISBN: 9788366575523
Wydawca: Insignis
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać