Wszystkie chwyty dozwolone - Liz Fielding - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Recenzje książek

Wszystkie chwyty dozwolone – Liz Fielding

Wszystkie chwyty dozwolone - Liz Fielding

Wszystkie chwyty dozwolone
Liz Fielding

Co zrobisz, kiedy ktoś chce odebrać Ci to, co dla Ciebie najważniejsze? Pogodzisz się z losem, czy będziesz walczyć, by utrzymać to, co Twoje? Łatwo jest oczywiście mówić o czymś, trudniej jest to zrobić, bo w teorii wszystko wygląda świetnie, a w praktyce? Tu już bywa różnie, czasem z górki, a czasem jak pod nią, jednak gdy nam na czymś zależy nie zniechęcamy się. Krok po kroku, mniejszym lub większym dążymy do tego, by to co nasze nie zostało nam wyrwane z rąk. Podobno w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone, a gdy sprawa dotyczy rodzinnego dziedzictwa…?

W biznesie nie liczą się sentymenty, najważniejszy jest zysk, czyli mówiąc wprost i bez ogródek: pieniądze. Emocje są jedynie dopuszczalne wtedy, kiedy stawką jest odpowiedni interes. Jest jeszcze jedna zasada – nie łączy się uczuć z pracą. India doskonale zna te hasła ale jak do tej pory nie musiała sprawdzać ich prawdziwości w realnym życiu. Teraz jednakże wszystko zmieniło się, a raczej może się zmienić. Przestarzały zapis jest w stanie odebrać jej rodzinie to, co dla niej najważniejsze – firmę, która dla kobiety dawno przestała być wyłącznie zerami na koncie firmowym. Dla Flory i Romany rodzinne imperium to także coś więcej niż jedynie obowiązek. Obie stoją murem za siostrą i jej planem obrony tego, czemu poświęciły ostatnich kilka lat swego życia. Dlaczego mają oddać komuś to, czego ktoś inny nie docenia? Niall, Bram i Jordan stoją po przeciwnej stronie barykady i mają całkowicie odmienne zdanie niż ich przeciwniczki. W końcu umowy są po to, by je realizować, a ludzie w nich liczą się najmniej. Biznes to biznes, no i w końcu druga strona nie zostanie z niczym tylko z ogromnym wynagrodzeniem, więc gdzie tu niesprawiedliwość?

Wojna została wypowiedziana! Czas wytoczyć działa i przystąpić do ataku…

Romana jest piękną kobietą, ale za burzą loków i olśniewającym uśmiechem kryje się doskonały fachowiec. Doskonale zna się na tym, czym się zajmuje i poświęca temu więcej niż tylko osiem godzin, ale dla Nialla nie jest to takie oczywiste. Jego zadaniem jest obserwacja, podobne zadanie mają pozostali dwaj Farraday’owie. Flora dyktuje trendy i jest odpowiedzialna za kreatywną stronę biznesu, chociaż Bram nie wierzy w jej talent. Dokładna analiza i chłodna ocena przedsięwzięć sióstr Claibourne ma być podstawą decyzji trzech panów Farraday’ów, chociaż przecież wiadomo, że wszystko rozbija się o zysk, przecież o to chodzi w biznesie, czyż nie? A ci panowie doskonale znają się na nim i nic nie może zmienić ich decyzji, która już została podjęta. Cała rozgrywka to jedynie przeciąganie w czasie tego co nieuchronne czyli przejęcia władzy w staroświeckiej firmie. Czasem łatwiej jest jednak coś powiedzieć, niż zrobić i przekonują się o tym oba obozy. Każdy miał swój precyzyjny plan, który nie przewidywał porażki, a jedynym dopuszczalnym jego efektem było zwycięstwo. Nic innego nie było, nie jest i nie może być brane pod uwagę…  Wszystkie sposoby osiągnięcia celu są przecież dopuszczone na wojnie i w… właśnie w czym?

Wszystkie chwyty dozwolone” to nie sensacja czy thriller, ale życie to przecież nie tylko zbrodnie i śledztwa. Liz Fielding jest autorką historii w jakiej główną rolę odgrywają emocje, czyli to, z czym każdy ma styczność na co dzień. Wydaje się, że nie ma nic łatwiejszego niż napisanie opowieści o uczuciach – raz, dwa i kolejna książka gotowa. Jednak w przypadku tego konkretnego tytułu okazuje się, iż z tego, co wydaje się najbanalniejszym tematem pod słońcem można stworzyć ciekawą i wciągającą opowieść. Perypetie trzech sióstr okazują się wcale nie tak schematyczne, jak mogłoby się wydawać, a autorka umiała prosty wzór ukazać od interesującej strony. Czasem warto oddać się lekturze podczas której można uśmiechnąć się, zawitać w egzotyczne miejsca i spędzić chwile na uroczystych galach. Taka wycieczka do świata wcale nie aż tak odległego, lecz i też niezbyt znanego z codzienności, sprawdza się nie tylko dla relaksu.

Informacje o książce

Tytuł: Wszystkie chwyty dozwolone
Tytuł oryginału: Boardroom Bridegoorms: The corporate bridegroom, The Marriage Merger, The tycoon’s takeover
Autor: Liz Fielding
ISBN: 9788323889724
Wydawca: Arlekin
Rok: 2013

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content