Sztuka efektywności - Daniel J. Kubach - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Biznes i zarządzanie

Sztuka efektywności – Daniel J. Kubach

Recenzja książki Sztuka efektywności - Daniel J. Kubach

Sztuka efektywności
Daniel J. Kubach

Efektywność to termin bardzo często używany w kontekście kariery, życia i rozwoju. Wszystko chcemy robić lepiej, szybciej i wydajniej. Czym tak naprawdę jest efektywność? Jak ją zmierzyć oraz jak zwiększyć swoje wskaźniki zarówno w życiu osobistym jak i w biznesie? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w swojej książce Daniel Kubach.

Autor książki, to z wykształcenia absolwent psychologii zarządzania biznesem. W swoim dorobku ma już dwie inne publikacje – „Planowanie celów” oraz „Jak osiągnąć sukces„. Jednak, to co istotne, to fakt, że Daniel Kubach nie jest teoretykiem lecz praktykiem biznesu. Jako multimilioner, inwestor i anioł biznesu, przeszedł w obie strony drogę od bankruta do milionera. Teraz, jak wspomina we wstępie „Sztuki efektywności„, podaje z własnego doświadczenia porady i wskazówki mogące zwiększyć efektywność tego co robimy. W przyjacielskiej i bezpośredniej formie opowiada o tym, co w jego przypadku zadziałało i dlaczego. Podaje również przykłady oraz inspiruje najbardziej efektywnymi w swoich branżach – takich jak m.in. Bill Gates, zmarły niedawno Jan Kulczyk, Cristiano Ronaldo, Angela Merkel, czy nawet państwo chińskie. Chociaż książka celuje w efektywność w sensie biznesowym i menadżerskim, to jednak większość treści możemy przeszczepić na grunt życia codziennego. Mamy więc z jednej strony poradnik biznesowy, a z drugiej prywatny wykład na temat rozwoju osobistego.

Książka napisana jest bardzo dostępnym i łatwym językiem. Krótkie, maksymalnie 4 stronicowe rozdziały, są konkretne i skupiają się na sednie sprawy. Idealne do podróży lub w na krótkie przerwy. Czyta się przez to książkę bardzo szybko i bez znudzenia – czyli efektywnie. Zaczynamy od przewrotnego pytania, czym różni się zarabianie jednego miliona od zarabiania dziesięciu milionów. Jest to początek rozważań nad tym czym jest efektywność i jak osiągnąć coraz więcej. Chociaż niektóre porady mogą wydawać się oczywiste (jak dbanie o swój wizerunek), to spotkamy też bardziej ciekawsze wskazówki (np. spotkania ze samym sobą). Autor dzieli się z Czytelnikiem przemyśleniami na temat stawiania i osiągania celów, motywacji, inspiracji, wytrwałości, zarządzania czasem, organizacji spotkań i ciągłego rozwoju. Na łamach książki poznamy także potęgę teraźniejszości, czym jest efekt piły, co kryje się pod skrótem TRZOS, a co pod tajemniczymi macierzami Eisenhowera. Niemal wszystko przeplatane jest przykładami z życia autora i praktycznymi uwagami.

Podsumowując, książkę można polecić każdemu kto chce zwiększyć swoją wydajność i polepszyć swoje życie. Nie ważne na jakim jest się szczeblu kariery – zawsze można być bardziej efektywnym. Jak gwarantuje sam autor, wdrożenie przynajmniej jednej techniki opisanej w książce, zwiększa rezultaty o 10-30%. Wydaje się, że może w przypadku jednej techniki to pewne zawyżenie, ale w przypadku już kilku, wyraźnie powinno zauważyć się wzrost wydajności. Może część porad wyda się nieco trywialna, jednak i takie trzeba przypominać, inaczej otoczeni bylibyśmy przez samych efektywnych ludzi sukcesu.

Chociaż książka jest objętościowo niewielka i czyta się ją bardzo szybko, to jednak wielokrotnie warto do niej wracać. Nie trzeba od razu wszystkiego wprowadzać, ale warto się nad wszystkim zastanowić i zainspirować. Jak pisze sam autor Sky is the limit i nie można mu nie przyznać racji.

Więcej o Danielu Kubachu, biznesie i rozwoju osobistym można znaleźć na stronie autora: kubach.pl

Informacje o książce:
Tytuł: Sztuka efektywności
Tytuł oryginału: Sztuka efektywności
Autor: Daniel J. Kubach
ISBN: 9788328308534
Wydawca: Helion
Rok: 2015

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content