Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc! - Klaudia Pingot - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Poradniki

Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc! – Klaudia Pingot

Recenzja książki Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc!

Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc!
Klaudia Pingot

Być może  właśnie doświadczasz nieokiełznanych i nierzadko sprzecznych emocji? Może myślisz, że spotykasz niebywałe trudności w relacjach partnerskich, może masz za sobą burzliwe rozstania? Może jesteś niezdecydowana i ciągłe analizujesz wszystko co dzieje się wokół? Może często martwisz się na zapas? W końcu, może brakuje Ci pewności siebie i nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu?

Te tematy, w mniejszym lub większym stopniu, bliskie są niemalże każdej kobiecie. Bardzo wiele nas łączy i jednocześnie każda z nas jest inna.

Droga Czytelniczko, bez względu na to ile masz lat, na jakim etapie życia aktualnie się znajdujesz i jak pojmujesz swoją kobiecość, na pewno znajdziesz coś dla siebie w książce Klaudii Pingot Specbabka. Obudź w sobie kobieca moc!

Autorka jest przekonana, iż w każdej kobiecie drzemie niepowtarzalna siła. Ujmuje kobietę jako jedność bio-psycho-społeczno-duchową, ze wszystkimi jej potrzebami. Dotyka fundamentalnych kwestii w życiu każdej kobiety. Otwarcie polemizuje ze stereotypami dotyczącymi kobiet i przekonaniami ograniczającymi. Podejmuje również próbę odpowiedzi na kluczowe pytania. Nie narzuca swojego zdania ani światopoglądu. Ukazuje różnorodne możliwości spojrzenia na daną sytuację. Klaudia Pingot w swojej książce dowodzi, iż każdy nawet mały krok przybliża do stawania się co dzień lepszą wersją siebie. Proponuje wiele przydatnych wskazówek i konkretnych technik, które mogą okazać się pomocne w utrzymaniu lub odzyskaniu równowagi życiowej. Ponadto w każdym rozdziale autorka prezentuje konkretne zadania do wykonania, które pobudzają do autorefleksji, a także motywują do poznawania i wykorzystania swojego potencjału.

Książka jest napisana lekko, w sposób jasny i zrozumiały. Nierzadko z humorem i dystansem do świata.  Autorka zwraca się bezpośrednio do Czytelnika, traktuje go wyjątkowo. Opisując własne doświadczenia staje się bliższa odbiorcy, buduje intymną więź z Czytelnikiem. Dodatkowym walorem jest odwołanie do przykładów konkretnych sytuacji i osób, które trafnie ilustrują omawianą tematykę. Ponadto, publikacja jest bogato ilustrowana i uporządkowana tematycznie. Książka jest przyjemna, czyta się ją jednym tchem. Pozwala spojrzeć na świat i ludzi optymistycznie.

Warto podkreślić, iż nie jest to kolejny pseudopsychologiczny poradnik jakich obecnie wiele na rynku wydawniczym. Autorka opiera się na dowodach naukowych odwołuje się m.in. do procesów i mechanizmów kierujących ludzkim zachowaniem, a także zasad funkcjonowania relacji międzyludzkich wypracowanych na gruncie psychologii. Podaje również dodatkową literaturę, pozwalającą zgłębić wiedzę na interesujące Czytelnika tematy.

W tym kontekście nie bez znaczenia jest wykształcenie i  bogate doświadczenie zawodowe autorki, z którego często czerpie. Jest ona trenerem rozwoju osobistego, coachem i mówcą motywacyjnym, autorką wieku szkoleń.  Ponadto specjalizuje się w psychologii sukcesu, psychologii uważności oraz mowie ciała.

Osobiście, jako studentka psychologii i kobieta polecam Specbabkę. Według mnie pozycja należy do typu książek, które „nosi się w sobie” przez jakiś czas. Z pewnością jeszcze do niej wrócę. Sądzę, że nie tylko kobiety znajdą w niej coś dla siebie. Nie jest to pozycja typowo feministyczna. Specbabka może okazać się  przydatna dla mężczyzn pragnących zgłębić tajemnicę kobiecej psychiki, a także zmienić swoją percepcję świata,  podejście do życia i sposób myślenia.

Uważam, że zawarte w książce treści pobudzają  do refleksji  i mogą przyczynić się do przewartościowania i ugruntowania wiedzy na własny temat. Pozycja ta może stać się narzędziem pomocnym w  odkrywaniu własnej kobiecości i własnego człowieczeństwa. Daje nadzieje, że na każdym etapie  można zmienić podejście do własnego życia, odkryć w sobie zasoby i z nową siłą zdobywać świat. Warto krytycznie podchodzić do prezentowanych w niej treści i wybierać to najważniejsze z własnego punktu widzenia.

Warto przeczytać ta książkę właśnie teraz, gdyż początek roku obfituje w stawianie sobie nowych celów, przewartościowanie życia i dokonywanie zmian. Publikacja  ta może być pomocna również w tym zakresie.

Informacje o książce:
Tytuł: Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc!
Tytuł oryginału: Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc!
Autor: Klaudia Pingot
ISBN: 9788324673124
Wydawca: Helion
Rok: 2013

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content