Wydarzenia

Konkurs literacki – „Ballada o muzie”

Konkurs "ballada o muzie" organizowany przez prozaicy.blogspot.com

Ballada o muzie

Redakcja Prozaicy.blogspot.com organizuje kolejny już konkurs prozatorski, który tym razem inspirowany jest po prostu muzyką. Nieważne, czy słuchacie jazzu, hip-hopu, bluesa czy hard rocka – niech te wszystkie subkultury muzyczne, do których należycie, się połączą w jedną – taką, która lubi pisać.

Cała zabawa polega na napisaniu opowiadania, które będzie inspirowane utworem muzycznym – obojętnie jakiego gatunku. Możecie napisać tak zwany song-fic (tekst epicki przeplatany wersami piosenki, adekwatnymi do rozgrywającej się akcji), możecie napisać tekst, którego tytuł będzie wersem z Waszej ulubionej piosenki, możecie napisać opowiadanie, w którym pojawi się wątek muzyki, albo bohater, którego stworzycie, będzie frontmanem w kapeli. Interpretacja tego jednego warunku jest dowolna, ale pamiętajcie: w swoim utworze musicie wykorzystać inny, ten muzyczny.

W konkursie przewidziane są nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Zielona Sowa, natomiast redakcja MoznaPrzeczytac.pl ma zaszczyt zasiadać w jury konkursu.

Źródło i szczegóły: http://prozaicy.blogspot.com/2013/08/ballada-o-muzie-konkurs-literacki.html

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać