Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę - Krystyna Kofta - Recenzje książek z każdej półki
Poradniki

Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę – Krystyna Kofta

Okładka książki Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę

Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę
Krystyna Kofta

W moje zachłanne łapki żądnego wrażeń czytelnika dostało się drugie, uzupełnione wydanie tego… poradnika wzbogacone o komentarz mężczyzny i bezlitosnego rysownika Andrzeja Czeczota. Czytając tę książkę zwijałam się ze śmiechu nad trafnością treści i obrazu. To po prostu TRZEBA zobaczyć!
Poradnik dla kobiet (jak sugeruje tytuł) składa się z dwudziestu pięciu rozdziałów i każdy z nich odnosi się do relacji damsko-męskich. Związku, ślubu, dzieci, seksu i potencjalnej codzienności dzielonej na dwoje. Znalazłam tu masę bardzo ciekawych spostrzeżeń odnośnie współczesnego świata i ludzi, a także nowe, inne i jakże zaskakujące spojrzenie na baśnie. Kto by pomyślał, że Kopciuszek był takim perwersyjnym draniem w spódnicy… Nagle z grzecznej dziewczynki z bajki zmieniła się w moich oczach w niezły numer. Autorka jest pełnoprawną kobietą, z czysto kobiecym punktem widzenia, co możemy zauważyć między innymi poprzez spojrzenie na własne ciało. Która kobieta jest zadowolona w stu procentach z samej siebie? Cóż, jak sami widzicie, są to wyjątki, pojedyncze przypadki, gatunek niemal wymarły. Przykro mi panowie, ale marudzenie jest niemal zakodowane w naszym DNA. Mamy tu też o różnych występkach i podstępach kobiet odnośnie prób usidlenia mężczyzny, ale tego nie muszę już tłumaczyć. Od czasów prehistorii wiele się zmieniło i teraz już mężczyzna nie wali maczugą w głowę swojej wybranki, żeby zaciągnąć ją do groty. Teraz kobiety wymyślają coraz to ciekawsze metody…

Całość jest świetna! Nie tylko porady doświadczonej, mądrej kobiety, ale przede wszystkim zabawa słowem i sytuacją. Wszystko jest opakowane bardzo smacznie, a rysunki tylko wizualizują myśli autorki. Wiele z tematów poruszanych przez autorkę dla mnie, jako dla młodej osoby nie są jeszcze przeznaczone, bo moim największym zmartwieniem nie jest przesolona zupa czy kodeks małżeński, ale patrząc z perspektywy całości… Przyda się! Autorka pisze z łatwością, co widać. Pojawiają się wyrazy czy całe zwroty czysto potoczne, ale dzięki temu tak prosto i dobrze się to czyta.

Podsumowując mój dziwnie krótki wywód: polecam każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Każda z nas znajdzie tu coś dla siebie, a z reszty się pośmieje. Najlepsze w tym wszystkim jest właśnie luźne podejście autorki do tematu chwytania, trzymania i porzucania mężczyzny. Tak powinno być. Miło i śmiesznie. Bez zbędnej spiny, moje panie!

Informacje o książce:
Tytuł: Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę
Tytuł Oryginału: Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę
Autor: Krystyna Kofta
ISBN: 9788377475775
Wydawca: W.A.B.
Rok: 2011

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content