Dźwięk ocalenia - I. A. Dice - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Recenzje książek

Dźwięk ocalenia – I. A. Dice

Recenzja książki Dźwięk ocalenia - I. A. Dice

Dźwięk ocalenia
I. A. Dice

Gdzieś miedzy dylematem „Co czytać po/zamiast pana Greya” a kolejnym nudnym wieczorem pomaturalnych, długich wakacji wpadł w moje zachłanne łapki bardzo interesujący e-book. Choć z początku oczekiwałam niewiele, czegoś niewymagającego do poduszki, dostałam o wiele więcej. Książkę wciągającą, ciekawą i przede wszystkim… nie była odgrzanym pomysłem kogoś innego. To ostatnie zadecydowało o moich dobrych notach dla tej historii, choć nie tylko…

Nadia Grimwald po dwóch latach pobytu w Nowym Jorku wraca na stałe do Londynu. Za kilka tygodni jej brat ma się ożenić z Amelią, najlepszą przyjaciółką dziewczyny. Nadia, by nie psuć tak ważnego dnia dla najbliższych jej osób, nie zdradza prawdy, o przyczynie swojego powrotu do domu. Choć początkowo przyjaciółka coś podejrzewa, daje się zwieść zapewnieniom dziewczyny. Nadia poznaje wspólnika jej brata, Thomasa Calixa. O mężczyźnie można usłyszeć wszystko, co najgorsze, począwszy od łatki playboya do zamiłowania długonogimi blondynkami. Nadia czuje się niejako 'wykluczona’ ze swoimi ciemnymi włosami i niewielkim wzrostem. Wszystko wydaje się być w porządku, dziewczyna stwarza genialne pozory. Chowa w sobie paniczny strach, który nie opuszcza ją nawet na moment, chowa żal i smutek. Faszerując się lekami stara się zawalczyć o kolejny dzień. Tak naprawdę nikt się nie domyśla, jaki sekret przywiozła ze sobą z Nowego Jorku. A ona nie jest skłonna się nim dzielić.

Jako, że zakazany owoc smakuje najlepiej, na romans Nadii i Thomasa nie trzeba wiele czekać. Jednak para, niepewna reakcji brata Nadii, trzyma związek w ukryciu, co doprowadza do serii niepotrzebnych zdarzeń i scen zazdrości. Kiedy już wydaje się, że Nadia odzyskała spokój przy boku Thomasa, okazuje się, że przeszłość ją znalazła. I nie ma wcale ochoty ją wypuścić z rąk.

Co takiego przydarzyło się Nadii w Nowym Jorku? Przed czym ucieka? Czy jej związek z playboyem ma jakieś szanse? Jakie niespodzianki szykuje dla niej los? Czy dziewczyna stanie w końcu na nogi i zacznie żyć bez palącego cienia przeszłości?

Jestem… w jakimś stopniu oczarowana. Nie będę Wam mydlić oczu, że to świetna, zabójcza i obowiązkowa pozycja. To książka naprawdę dobra. To, jak autorka przedstawiła całą gamę emocji targających główną bohaterką zasługuje na oklaski. Nadia jest postacią złożoną i dynamiczną. Z jednej strony pyskata, pewna siebie, brylująca wśród starych znajomych i łamiąca serca nieuważnych chłopców. Z drugiej strony kobieta zastraszona, poniżona i pamiętająca o swoich krzywdach. Nawet w relacji z Thomasem, który jest gwałtowny i impulsywny nie zawsze odpowiada tym samym. Czasem stare nawyki biorą górę i dziewczyna woli się schować w kącie. Portret Nadii jako ofiary walczącej o siebie jest po prostu dopracowany w pełni. Osobowość dziewczyny jest chyba najmocniejszym punktem całości. Thomas, jako bohater nieco mnie zawiódł. Na początku mamy aroganckiego, pewnego siebie faceta, który w związku z Nadią traci dużą część tego ognia. Nie mogę powiedzieć, że całość, bo oczywiście podczas kłótni z dziewczyną ma go aż za nadto, jednak w życiu codziennym… stał się typowym pantoflem. Mimo wszystko, jest to jedna z lepszych książek z bardzo ognistym wątkiem seksu jaką miałam ostatnio w rękach. Bardzo podoba mi się sposób rozegrania całości akcji. Jak już wspominałam, nie jest to książka wybitna. Porusza jednak trudne tematy, a przy tym nie jest nudna. Może i temat zawarty w niej pojawiał się już (niejednokrotnie) w literaturze, jednak tę książkę zapamiętam jako jedną z lepszych.

Podsumowując całość mojego wywodu. Jest to książka ciekawa, wartościowa i zasługująca na swoje pięć minut. Jednak mimo wszystko, jest to książka poruszająca temat trudny. Choć opakowanie tego tematu nie jest szczerozłote i nie dostanie Nobla z dziedziny literatury, to i tak uważam, że powinnaś/eś sięgnąć po tę książkę i poznać Nadię osobiście.

Informacje o książce:
Tytuł: Dźwięk ocalenia
Tytuł oryginału: The sound of salvation
Autor: I. A. Dice
ISBN: 9788327245281
Wydawca: Self-Publishing
Rok: 2015

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content