Literatura młodzieżowa

Cienie – Amy Meredith

"Cienie" książka autorstwa Amy Meredith

Cienie
Amy Meredith

Co powiecie na randkę z demonem? Zafundować Wam to może książka Amy Meredith pt. Cienie. Jest to pierwsza część serii Dotyk Ciemności. Co o książce? Została wydana w 2010 roku, można powiedzieć, że jest debiutem Amy. Książka jest pisana dość prosto, co nie oznacza, że jest niewarta uwagi, wręcz przeciwnie, ta prostota ma magiczną moc. Fabuła niesamowicie mnie wciągnęła, śmiało mogę powiedzieć że „pożarłam” ją w mgnieniu oka.

Jak na debiutującą autorkę pani Meredith poradziła sobie brawurowo ze stworzeniem idealnej książki dla nastolatek. Każda na pewno znajdzie coś dla siebie. Wątki z zakupami, walką i oczywiście przygody z chłopakami. Pisarkę zawsze fascynowało wszystko co nadnaturalne, lecz przyznała się, że od walk z demonami o wiele bardziej lubi zakupy. Co widać z resztą podczas czytania Cieni. Widać że jest znawczynią mody i demonów.
Seria Dotyk Ciemności jest kontynuacją przygód Eve. Dziewczyna powoli odkrywa swoje moce, przy czym kilka razy ratuje świat przed demonami z piekła rodem. Towarzyszy jej Jess – przyjaciółka ponad wszystko oraz Luke – przystojny syn pastora. Głównym miejscem ich przygód jest Deepdene – „niewielkie, eleganckie miasteczko w Hamptons” pełne sławnych osobowości. Co mogłabym powiedzieć tak od siebie o tej serii? Wciągająca, pełna emocji, zabawna i bardzo intrygująca. Nigdy do końca nie da się być pewnym kto jest „tym złym”, a kto „tym dobrym”. Mimo tak krótkiego czasu w jakim powstała jest już wielka grupa fanek Eve i jej paczki.

Dla każdego byłoby szokiem odkryć w sobie dziwne moce oraz to, że w Waszej rodzinie była czarownica. Bohaterka jak w wielu innych, podobnych książkach jest młoda, ładna, mieszka w fajnej okolicy i ma swoją najlepszą przyjaciółkę. Eve wydaje się być zwykłą nastolatką do czasu, gdy pojawiają się dwaj nowi uczniowie. Nagle objawiają się jej moce, a ona sama nie wie co ma z tym robić. Bycie czarownicą nie jest takie łatwe. Spada na nią ogromny ciężar obrony miasteczka zwanego w dawnych czasach Demondene. Dodatkowo przyjaciele dowiadują się, że w miasteczku jest brama do samego piekła. To jest szok. Ostatnim problemem gorszym niż opanowanie mocy, jest demon kryjący się wśród mieszkańców. Co z tego wyniknie ? O tym musicie się przekonać sami…

Obserwując wszystkie przygody, przeżywam je tak jakbym to ja była główną bohaterką. W książce jest coś niesamowitego, w sumie nie potrafię tego określić. Dla mnie jest ona warta uwagi i bez wyrzutów sumienia polecę ją każdej osobie lubiącej przygody i szukającej zajęcia na miłe spędzenie czasu.
Polecam też dalsze części Cieni czyli Polowanie, Gorączkę oraz Zdradzoną.

Informacje o książce
Tytuł Cienie
Tytuł oryginału Shadows
Autor Amy Meredith
ISBN 9788324137596
Wydawca Amber
Rok wydania 2010

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać