Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach - Silvia Zucca - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Literatura kobieca

Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach – Silvia Zucca

Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach - Silvia Zucca

Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach
Silvia Zucca

Czy od naszego codziennego życia możemy oczekiwać, że będzie jak film? Czy jest sens czekać na księcia z bajki? A do tego wierzyć, że ślepe podążanie za horoskopem i układem gwiazd pomoże nam uniknąć wszelkich niepowodzeń i życiu i potencjalnych podejrzanych ludzi w naszym życiu?

W te wszystkie rzeczy, a nawet więcej wierzy Alice, bohaterka książki „Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach”. Naszą bohaterkę poznajemy w chwili kiedy rozpaczliwie szuka miłości, takiej pięknej, jak w najlepszych filmach romantycznych typu „Notting Hill” czy „Dirty dancing”. W pracy poznaje Tia, który zaraża ją zainteresowaniem i ślepą wiarą w astrologię, chłopak wierzy, że to jacy jesteśmy jest całkowicie skorelowane z datą, a nawet godziną urodzenia! Od tego zależy nasze całe życie. Alice do tego stopnia zaczyna zwracać baczną uwagę na to, że nawet zmienia sklep mięsny do którego zwykłe, chodzi bo – sprzedawca, który tam pracuje, według układu planet, nie jest godny zaufania, mino, że nigdy nie miała żadnych wątpliwości i zastrzeżeń do jego pracy. Tak jak już wspomniałam wcześniej nasza bohaterka uparcie poszukuje księcia z bajki. Na na domiar złego, jej poprzedni chłopak z którym spędziła pięć długich lat życia, właśnie się zaręczył i wraz z narzeczoną spodziewają się dziecka. Nieoczekiwanie w pracy Alice pojawia się tajemniczy audytor Davide, na jego widok kobiecie uginają się nogi a w brzuchu czuje motyle. Niestety, jak to w życiu bywa mężczyzna jest po jej zasięgiem, mino że da się wyczuć między nimi swego rodzaju dobrze znane nam kobietom szczególne, napięcie. Jak potoczą się losy uzależnionej od astrologii Alice i przystojnego Davide, czy wspólny, służbowy wyjazd do Paryża zmieni rodzaj ich relacji ze służbowej w bardziej prywatną, namiętną – w końcu Paryż to miasto zakochanych. A może jednak elegancka i wyrafinowana Barbara stanie na drodze miłości? Koniecznie przeczytajcie, aby się dowiedzieć.

Szczerze mówiąc na początku troszkę mnie przeraziła objętość książki. Ponad 500 stron wydawało mi się dużą ilością, ale już po kilku pierwszych stronach niezmiernie się cieszyłam, że jest ich aż tak dużo. Autorka jest mistrzynią pisania! Potrafi zainteresować czytelnika do tego stopnia, że nie można oderwać się  od lektury. Co więcej, ogromna ilość śmiesznych i komicznych sytuacji w które wpada Alice sprawiało, że czasami śmiałam się do łez. Najzabawniejsze jest to, że lekturę „Astrologicznego przewodnika” zaczęłam czytać w samolocie i do tego stopnia była ona zabawna, że nie mogłam powstrzymać śmiechu, czym wzbudzałam zainteresowanie podróżujących ze mną. Kobieta siedząca koło mnie stwierdziła, że koniecznie przeczyta książkę, jak tylko znajdzie ją w księgarni. Zrobiła zdjęcie okładki i czeka na premierę. Ale jak tu się nie śmiać gdy czyta się przemyślenia takie jak:

„Na wycieraczce przed moimi drzwiami leżała róża, identyczna jak ta, którą dostałam w pracy (…) Schylam się po kwiat i kiedy go podnoszę, zimny pot zalewa mi plecy. Tym razem dołączono też bilecik, na którym widnieje tylko jedno słowo: Pamiętasz? Wpadam w panikę. Co powinnam pamiętać? Dopiero co zapłaciłam czynsz, więc nie jest to raczej beztroski żart administratora budynku”.

Bardzo polubiłam Alice, nie tylko za jej śmieszne perypetie, ale również za marzycielskie podejście do życia i jednak wiarę w miłość, uparte szukanie partnera. Liczne randki, na które chodziła i nie zniechęcała się mimo licznych porażek, pokazały, że jest silną kobitą, która nie poddaje się tak łatwo, tylko dąży do celu mino wszystko. Mam nadzieję, że sprawdzicie, czy jej się udało, czy odnalazła swoją wielką filmową miłość! Ja już wiem, ale nie odbiorę wam szansy na wspaniałą lekturę i nie zdradzę tutaj zakończenia. Pomyślcie o tej książce jak prezencie Bożonarodzeniowym – na pewno obdarowana kobieta odpręży się i zrelaksuje podczas lektury. Nawet jeśli nie jest niepoprawną marzycielką, to na pewno trafi do niej poczucie humoru Alice, która jest niezwykłą osóbką.

Informacje o książce:
Tytuł: Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach
Tytuł oryginału: Guida astrologica per cuori infranti
Autor: Silvia Zucca
ISBN: 9788328703513
Wydawca: MUZA
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content