125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie - Mark Gungor - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Inspiracje

125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie – Mark Gungor

Recenzja książki 125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie - Mark Gungor

125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie
Mark Gungor

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie – nie odkryję w tym momencie Ameryki, ale będę po prostu kolejną osobą, która przyzna temu stwierdzeniu rację. Przykład? Proszę bardzo. Rzecz z życia codziennego pewnie prawie każdej mamy. Kilkumiesięczna córa na moich rękach, a organizm domaga się zaspokojenia potrzeby niższego rzędu, to jest natury fizjologicznej. Krótko mówiąc – muszę siku. Kiedy powiem to przy mamie, teściowej czy szwagierce, od razu wyciągają ręce w moim kierunku ze słowami – daj małą. Ale gdy w analogicznej sytuacji wypowiem dokładnie te same słowa przy mężu, tacie czy bracie, popatrzą na mnie z miną wyrażającą co najmniej zdziwienie – bo po co im ta wiedza? Komunikat kierowany do mężczyzny musi być jasny, konkretny, żadnego drugiego dna i pola na domysły. Pewnie, że część panów oburzy się, że oni by aluzję załapali. Owszem, dopuszczam istnienie takich wyjątków, ale wyjątki ponoć potwierdzają regułę. Zresztą to nawet nie jest jakiś specjalny zarzut z mojej strony – tak po prostu jest i koniec. Myślimy w inny sposób, w inny sposób się komunikujemy i nic w tym złego, każda ze stron ma swoje zalety i wady.

Dobrze by jednak było, gdyby kobieta nie musiała przypominać za każdym razem mężczyźnie o rzeczach dla niej oczywistych. Nie każdy bowiem pan ma świadomość tego, że o wiele lepszym prezentem dla żony od kwiatka może okazać się zwykła, prozaiczna czynność z życia codziennego, która odciąży ją i pozwoli chociażby znaleźć czas na wypicie ciepłej kawy. I właśnie o tym jest ta książka.

125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie” to poradnik w skondensowanej formie dla mężów. Nie znajdziecie tutaj żadnych wyjaśnień, żadnego podłoża psychologicznego, ale tylko i wyłącznie krótkie zdania z konkretnym komunikatem. Takie czyste: nie pytaj, po prostu to zrób. A trzeba przyznać, że autor wykazał się kreatywnością. Sto dwadzieścia pięć pomysłów to całkiem sporo, a ich zróżnicowanie również zasługuje na przyklaśnięcie. Bo zaczynamy chociażby od czynności bardzo prozaicznej – „Włóż naczynia do zmywarki„, a kończymy na „Oddaj jej pilota wieczorem„. Proste? Niby tak, ale później trzeba się pogodzić z tym, że żona może włączyć „M jak miłość” czy coś w tym rodzaju. Albo mój ulubiony przykład – „Powiedz swojej (lub jej) mamie jaką masz cudowną żonę„. To jest prawdziwe wow i jeśli facet to zrobi, to mamy do czynienia z naprawdę fajnym gościem. Niby drobna rzecz, ale ponoć mężczyznom trudniej przychodzi okazywanie uczuć, a jeszcze w obecności osób trzecich? Warto takie gesty doceniać, ale myślę, że większość kobiet to robi.

125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie - Mark Gungor

Niektóre przykłady mogą być aż dziwne w swej prostocie, bo i co jest takiego nadzwyczajnego w oddaniu pilota? Pamiętajmy jednak, że robiąc nawet taką „pierdołę” dla drugiej osoby, rezygnujemy lub przesuwamy w czasie realizację tego, co sami chcemy. Czasem warto nawet poświęcić transmisję meczu, by zobaczyć uśmiech na twarzy swojej żony. To zaprocentuje, bo kobieta, dla której coś się poświęca, potrafi oddać to z nawiązką, a takie traktowanie się wzajemnie to pierwszy krok w kierunku zdrowego, szczęśliwego i udanego związku.

Myślę, że ta niewielkich rozmiarów, estetycznie wydana książeczka może stanowić nie tylko oryginalny, ale przede wszystkim całkiem sensowny prezent od żony dla męża, jeśli kobieta jest już znudzona powtarzaniem oczywistych próśb i komunikatów, które jednak bez powtórzenia szybko uciekają z męskiej głowy, szufladkowane jako mało istotne. Nie każdy zresztą lubi takie przypominanie, a od tego już tylko jeden krok dzieli nas od kłótni. Ta książeczka to taki prezent trochę z przymrużeniem oka, trochę humorystyczny, ale też taki, który może faktycznie da do myślenia i przyniesie coś dobrego w związku. Na pewno nie zaszkodzi spróbować, bo też co mamy do stracenia, drogie panie?

Informacje o książce:
Tytuł: 125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie
Tytuł oryginału: 125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie
Autor: Mark Gungor
ISBN: 9788378292630
Wydawca: Vocatio
Rok: 2018

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content