Menu nawigacji stronami

Recenzje książek. Wszystko dla miłośników książek

Nowa Fantastyka nr 5 (416) 2017

Dodane 2 maja 2017 | brak komentarzy

Nowa Fantastyka - redaktor naczelny Jerzy Rzymowski

Nowa Fantastyka nr 5 (416) 2017
redaktor naczelny Jerzy Rzymowski

Jeden z najbardziej zasłużonych polskich tytułów prasowych, wpływowa i dyktująca standardy w polskiej fantastyce „Nowa Fantastyka” – na łamach której wyraźny ślad swych talentów pozostawili m.in. Andrzej Sapkowski, Marek S. Huberath czy szermierz przyszłości polskiego fantasy Jacek Łukawski – podjęła współpracę z naszym serwisem. Będziemy więc mieli zaszczyt miesiąc po miesiącu omawiać, co się w polskiej fantastyce dzieje. Zaczynamy!

Czytaj dalej

Kwartalnik Fronda nr 69

Dodane 27 stycznia 2014 | brak komentarzy

Kwartalnik Fronda pod red. Mateusz Matyszkowicz

Kwartalnik Fronda
pod red. Mateusz Matyszkowicz

Pismo Fronda jest kwartalnikiem katolickim. Poruszane zazwyczaj przez młodych autorów tematy w dużej mierze koncentrują się na sprawach religijnych (głównie katolickich), a wydźwięk niektórych artykułów jest wręcz ewangelizujący. W piśmie swoje artykuły zamieszczają ludzie prawie zawsze niezwiązani zawodowo z dziennikarstwem. W swoich tekstach starają się podzielić z Czytelnikami przemyśleniami na różnorodne tematy. Nie zawsze im się to jednak udaje.

Numer 69 tego pisma poświęcony jest problemom chrystianizacji wśród więźniów prowadzone przez Bractwo Więzienne. W piśmie znaleźć można ciekawy wywiad z Elżbietą Mirską z Bractwa oraz przedruk kilku listów od skazanych jakie otrzymali członkowie tego stowarzyszenia. Obok tego znaleźć można ciekawy artykuł na temat nawracania na islam w angielskich więzieniach. Temat wiodący został przygotowany profesjonalnie. Artykuły zostały napisane w sposób jasny tak, że nawet osoba nieznająca dobrze tematu z łatwością zrozumie treść i z łatwością nadąży za tokiem rozumowania autorów. Pismo jednak nie koncentruje się tylko na tym temacie.

Czytaj dalej
Zaprzyjaźnione blogi